Marmaris Satılık Arsa Hisarönü Marmarisbox

İlan:525 Fiyat:0-TL

Satış yapıldı. Emsal olması nedeniyle ilan yayında bırakıldı.

Marmaris satılık arsa Hisarönü emlak ilan bilgileri Marmarisbox Bülteni Gonenc Emlak şirketi tarafından sunulmaktadır. Parselden 1000m2 ifraz yapılarak satılacaktır. Tamamı satılık değildir. İfraz yasal olarak mümkün olmadığıundan noter anlaşması ile satış vaadi sözleşmesi tanzim edilecektir.

Marmaris Emlak

Merkezden araçla 20 dakikalık mesafede bulunan Hisarönü Köyü, ulaşımı kolay, yol, su, elektrik gibi alt yapı hizmetleri getirilmiş doğa içinde ormanla çevrili Marmarise bağlı köyümüzdür.

2014 yerel seçimleri ardından Hisarönü Mahallesi olması Muğla Büyükşehir ilan edilmesi ardından gerçekleşecektir. Bu konuda yasa yürürlüğe girmiştir. İmar çalışmalarında, İl özel idaresi'nin kapatılmasıyla yetki ilçe belediyelerine devir edilecektir.

Ö.Ç.K Özel Çevre Koruma Kurumu onayı alınarak, Büyük Şehir Belediyesi tarafından imar uygulama planları ve inşaat için ruhsat verilmesi yetkilendirilecektir. Bu gelişmeler Köylerde satışa çıkarılan arşalar üzerinde prim potansiyeli açısından önemli etki sağlamıştır.

Hisarönü Satılık Arsa 

Hisarönü tapulama işlemleri en son aşamada gerçekleşen, bu nedenle alım satım işlemlerinin de yavaş seyir etmesi yakın zamana kadar gözlenen önemli köümüzdür. Uzun yıllar köylü ile padişah tapulu aile temsilcileriyle mahkeme devam etmesi de olumsu etkilemişti.

Muhtar senedi ile yapılan satışların potansiyel olarak alabildiğine riskli olması bu olumsuzluklardandı. Ancak; mahkemenin köylülerin lehine sonuçlanması, kadastro geçmesi ile resmi devlet tapularının verilmesi, bütün dikkatleri Hisarönü Köyü'ne çekmiş, hızlı gayrimenkul satış işlemlerinin yoğunlaşmasını beraberinde getirmiştir

İlanımızda yer alan 3277m2 satılık arsa Hisarönü Köyü orman yanı, kullanılır durumda ev bulunan, içinde 135 adet yetişkin zeytin, mandalin, portakal, limon ağaçları ile özel gayrimenkul niteliğindedir.

Arsanın sınırları duvar, beton direk, tel örgü kullanılarak belirlenmiştir. Çiftlik konumunda mülkün iki girişi vardır. Kadasto kaydında belirlenmiş yol cephelidir. Yakın çevresinde, alman, ingiliz, hollandalı ve türk ailelerin villa ve müstakil evleri yer almaktadır.

Arsanın bir kısmı da orman sınırına komşudur. Resmi tapulu, kadastro röleveli çapı mevcut arsanın gösterilmesi randevu alınarak Gonenc Emlak ofis yetkilisi tarafından yapılır. Güvenli alışveriş gereği alıcı satıcı karşılıklı görüşmesi temin edilir. Daha fazla bilgi için bize ulaşın sayfamızdan iletişim kurabilirsiniz.

Marmaris Emlak sektörü Hisarönü Köyü yanısıra şubemiz Selimiye Emlak alternatif seçenekleri sunmaktadır. Köylerde satışa sunduğumuz arsalarla birlikte Marmariste kiralık daireler ve Marmariste kiralık evler yazlık konut ilanları portföyümüzden izleyicilerimize sunulmaktadır.. Emlak ilanları için talebinizi iletiniz.

Bilgi Notu: Muğla Büyük Şehir ian edilince, Hisarönü köyü mahalle oldu. Marmarise bağlandı. Bölgenin 1/25.000 ölçekli revizyon planı onaylandı. Tüm imar işleri için yetki, Belediye'ye verildi. İnşaat ruhsatları Belediyeden verilmektedir.

Gönenç Emlak

Marmarisbox Emlak Bulteni şirketimizin her üç ayda bir 2008 yılından beri piyasa analiz, değerlendirme raporlarını ve seçilen ilanları yayınlar. Armutalan Beldibi Turunc İçmeler hakkında yazlık konut satılık villa ilanları ile Marmaris satılık ev bilgileri, blog yazıları, sosyal medya hesaplarımız üzerinde bizi takip edebilirsiniz..