Muğla Marmarisde Satılık Konutlar Evler

2013 Yılı Temmuz Eylül Gonenc Emlak Raporu

Gayrimenkul sektörü

Sektör devresel karekteristik hareketleri gözleniyor. Hemem heman her yıl benzer özelliklerli gözlemliyoruz. Yaz mevsimi yerli yabancı tatilcilerin gelişlerindeki yoğunluk Marmarisde satılık konutlar talebi seviyesini artış yönünde etkilemektedir.

Marmarisde inşaat yapılacak arsa parselleri son derece kısıtlıdır. Bu nedenle, fiyatlar top seviyelerdedir. Renovasyon süreci başlamıştır. Eski binalar 20 yaş ve üzeri yıkılarak yeni konutlar elde edilmektedir.

Bize göre en azından onbeş yıllık böylesi bir yenileme döneminin talep aldığı süre boyunca devam edeceğine inanıyoruz. Belirtilen bu etmenler ışığında satilik ev fiyatlarının pek de ucuz olmadığını belirtelim.

Yeni satilik ev fiyatları nedir?

0-3 yaş arası iki oda, salon, banyo wc, tercihan kapalı mutfak daire fiyatları 180-280.000-TL aralığında alıcı bulmaktadır. Lokasyon, metraj, kalite fiyatları belirlemektedir.

En uygun fiyatlarla Beldibi ve Armutalan Camiavlu konut sunmaktadır. Marmaris satilik ev, arzı içinde yoğun talep alan merkezden Adliye mevkiine kadar plaja paralel 0-700 metre şerit içerisinde kalanlardır.

Üç odalı satilik ev için başlangıç fiyatları 230.000-TL'dir. Arsa sıkıntısı nedeniyle bu konutlar nadiren düz daire olup, genellikle apartman ters dubleks veya çatı dubleks dairelerdir.

Butik site içinde yer alan dubleksler ortak kullanım avantajları yani, gararj, güvenlik, bakım-onarım servisi, yüzme havuzu ve sosyal alanlar nedeniyle talep almaktadır.

Eski konutlarda durum nedir?

En önemli öncelik lokasyon olmaktadır. Berbat görünümlü daire eğer iyi lokasyonda bulunuyorsa satın alınması düşünülebilir. Örneğin; konut arsa payı satış değeri, evin satış değerinden kıymetli olabilir. Burada yatırım ve kar amacı güdülerek karar verilebilir. Böylesi özel durum dışında, genellikle büyük depremden önce inşaa edilmiş olan binalara şüphe ile bakılması bir realitedir.

Bu nedenle onbeş yaş üzerindeki binalarda satilik ev satışı çok zayıf talep almaktadır. 5-10 yaş arası, büyük depremden sonra yapılan konutlara ilgi vardır.

En çok satış bu tip konutlara yönelik olup, genellikle mortgage kredi kullanılarak satın alınmaktadır. 2+1 evlerde düzgün konumda olanlar 130-150 aralığında, 3+1 ise 150-230 aralığında yaş, metraj, lokasyona göre fiyatlanmaktadır.

Bu arada belirtelim; çarşı içi, sokak arası, güneş görmeyen, tadilata ihtiyacı olan 15 yaş civarı 80-110.000-TL fiyatlarla satilik ev almak mümkündür.

Satışa çıkarılan konut ilanları resimleri ile satılıklar sayfalarımızda yer almaktadır. Gonenc Emlak şirketimiz 1994 yılında Marmarisde Ticaret Odası ile ayni tarihde kurulmuştur. Türkiye güney sahillerinde profesyonel emlak danışmanlık hizmeti veriyoruz.

Emlak Bülteni 2008 yılından beri şirtemiz fortföyünden seçilen ilanları da yayınlamayı sürdürmektedir. Satışa çıkarılan emlak ilanları yanısıra, Marmarisde kiralık evler ve Marmarisde kiralık daireler ile Beldibi Armutalan kiralık ev ilanları sayfalarımızda yer almaktadır. Köylerde ise Selimiye Emlak sitemiz porföyünü sunmaktadır.

Marmaris Emlak Bülteni

Şirketimizin düzenli sektör hakkında analizler, haber, yorumları yayınlamaktadır. Marmaris ilanları ile daire yazlik konut gayrimenkul bilgileri ve Marmarisbox Emlak bülteni tarafından Marmariste satışa çıkarılan otel ilanları veriliyor.

Düzenli olarak yenilenen emlak portföyümüzden seçilen satilik kiralık Marmaris ve çevresi gayrimenkul ilanları yayınlanmaktadır. Ayrıca izlediğiniz arsiv sayfalarında her üç ayda bir olmak üzere yayındadır,

2008 yılından beri güncel değerlendirmelere yer verilen emlak piyasa analiz raporları sunulmaktadır. Şirketimiz Muğla Marmarisde satılık konutlar ve satilik ev ile evler hakkında gayrimenkul bilgilerini Gonenc Emlak Marmaris yayınlıyor..