Mugla Marmaris Satılık Emlaklar Marmarisbox

2012 Yılı Ocak Mart Gonenc Emlak Raporu

Yeni Yıl Fiyat Analizleri

Marmaris Emlak Sektörü yeni yıl ilk üç ayı satılık gayrimenkul tipi olarak yeni evlerin satışında ciddi alım talebiyle karşılaştı. Gerek lokal piyasa alıcıları ve gerekse yabancılar için doğrudan müteahhitden satışlar yaşandı ve talep hala devam ediyor.

Biraz açalım konuyu. Bildiğiniz gibi Marmariste satılık ev arz fazlası var. Her sokakta nerede is satılık emlak görmek mümkün. Fakat satışlar çok zayıf. Peki burada bir çelişki mi var. Hayır. Çünkü satışa sunulun ürenlerin bir çeşidinde talep artışı var. O da; yeni evler. Özellikle butik site içindeki daire ve dubleks daireler. Peki Fiyatlar hangi seviyelerde?

Marmariste satılık daire fiyatları

2+1 için müteahhitden lokasyon, metraj, kat, özelliklerine göre 140-230.000-TL arasında değişir. Nadir olsa da deniz manzaralı dairelerde fiyat 250-450.000-TL seviyelerindedir.

Dubleks dairelerde ise; 230-350.000-TL fiyatlar deniz manzaralı yeni evlerde 350-550.000-TL düzeyindedir. Butik site olarak tanımladığımız, iki-üç katlı sadece 4-5 blokdan oluşan küçük sitelerde, fiyatlar benzer özellikler taşımaktadır.

Butik sitelerin tercih edilmesi, yüzme havuzu, bahçe, güvenlik sistemi, araç parkı vb müşterek kullanım paylaşım olanaklarından yararlanmaktır. Nitekim, yabancılar da en çok bu tip emlaklara yatırım yapmaktadır.

İkinci el; büyük deprem miladi takvim öncesi inşaa edilmiş Marmariste satılık daire fiyatları 2+1 fiyatları 75-130.000-TL olup, 3+1 dairelerde ise 120-170.000-TL seviyelerini görmektedir. Ancak; bina yaşının küçülmesi ile fiyatı arasında ters orantı kanunu işlemektedir.

Gayrimenkul inşaat yaşı küçüldükçe fiyat yükselir. Şunu da belitmekte yarar var. 10 yaşında 3+1 daireyi 150.000-TL fiyat ile satın alacağına, parasının üzerini konut kredisi ile tamamlayan sıfır yaşında 3+1 daireyi 180-200.000-TL fiyatla satın almak her zaman tercih edilmetedir.

Bu olanağa sahip bulunmayan aile 3+1 yerine ayni fiyata yeni 2+1 daireyi satın almayı tercih etmektedir. Eski dairelerin satılmayışının temel nedeni budur. Çünkü; eski ile yeni dairer arasındaki fiyat makas farlı çok açılmamıştır. Bu aralık açıldıkça, tercih yönü değişecektir.

Marmarisbox Bulteni

Şirketimizin düzenli sektör hakkında analizler, haber, yorumları yayınlamaktadır. Güncel fiyatlarla sunulan ilan bilgileri duyurulmaktadır. Yazılan makaleler yazarlarımızın değerledirmeleridir.

Satılık, kiralık sunulan emlaklarınfiyatları bilgileri ilan sahibine aitdir. Sitemizde, şirketimizin yayın organlarında, ilanlar, bilgileri, resimleri ücretsiz güncel düzenli yayınlanmaktadır. Portföyümüzden Mugla Marmaris satılık daire kiralık ev konut tipi gayrimenkul ilanları sunulmaktadır.

Şirketimizin düzenli bilgilendirme yorum, analizleri Marmarisbox Bültenimizde yer almaktadır. Mugla Marmaris Datça ve Bozburun çevresinde satılık kiralık emlaklar ile koylar denize sıfır arsalar Marmarisbox Gonenc Emlak gayrimenkul ilanları.

Emlak Bulteni, siz üyelerimize, üyelerimizin tavsiye ettiği Marmaris Severler'e ulaştırılmaktadır.Yazılarımız yorum, eleştirilerinize açıktır. İstekleriniz doğrultusunda konuları gündeme taşıma imkanı vardır.