Mugla Marmaris Kiralik Daireler

2009 Nisan Haziran Gonenc Emlak Raporu

Marmaris kiralik daireler

Yeni turizm sezonunun gelmesi ile birlikte, yıllardan beri izlediğimiz devresel hareketler kendisini yineleyerek, gelişerek tekrarlıyor. Kolay değil yaklaşık 20.000 civarında çalışan insan gücü sektöre hizmet veriyor.

Bu yaşanan gel git içinde,doğal olarak sezonluk, mobilyalı ev talebi oluşuyor.Turizm sekrörünün oluşturduğu dinamik, kendi sarmalı içinde muhtelif taleplerin yaratılmasını sağlıyor.

Marmariste kiralik evler

İşte bu oluşan talebin bir tarafı çalışan sezonluk iş gücü; diğer tarafı da yaz tatili için çok yoğun olmasa da tatilcilerin yarattığı talep. Tatilciler bize daha çok 2 hafta ile 6 hafta arası periyodlarla kiralama isteğinde bulunuyorlar. Malesef böyle bir hizmetimiz yok. Çünkü apart otellere müşteri statüsü geçerli. Otel sahibiyle ev sahibi farklı konumdalar.

Otelde konaklayan müşteri, bedeli ödenmiş periyod dışında odasında kalma ısrarını, işletmecinin rızası olmadan sürdüremez. Zira otel sahibi polis çağırır, müşteri otelden çıkarılır. Oysa konutların mahremiyeti, yasal koruma prosedürleri mevcutdur. Kiracı mesken kirasını ödemese bile, çıkaramazsınız. Yasal ihtarı takib eden 30 gün süre sonunda sadece tahliye davası açma hakkını elde edersiniz. Polis ancak mahkeme kararıyla eve girebilir.

Kira kontratı önemli bir akitdir. Kısa süreli kiralamada bu nedenlerle apart otelleri öneriyoruz. Çalışanlara kiralamada en büyük sıkıntı bekarlar için olmaktadır. Ev sahipleri bekarlara kiralık ev vermekden imtina ettiğii gibi meslek seçimi de yapıyorlar. Örneğin restaurant, bar çalışanlarına zorlukla ev bulabiliyoruz.

Marmaris mobilyalı kiralık ev fiyatları

Özellikle aranan mevki merkeze yakın olan yerler. Sarıana ,Tansas civarı,marina arkası vb. 2+1 için aylık 550-650-TL biraz daha kaliteli, beş yaş civarında binalarda 600-750-TL, denize yakın mevkilerde 750-1000-TL fiyatlarla kiracılar kiralama yapmaktadırlar. Kriz öncesi sezonluk peşin kiralamalar günümüzde aylık kira ödeme sistemine dönmüştür. Bütün bunlara karşın ev bulmak yine de kolay olmamaktadır.

Çünkü mart-mayıs ayları yoğun talep karşısında artık pek ev de kaldığını söyleyemiyoruz. Villa, ikiz villa gibi müstakil evlerin mobilyalı olarak kiraya sunulması pek sık karşılaşmadığımızı, bu özellikte gelen evlere de kiracı bulmakta zorlandığımızı belirtelim.Bu tip ev kiraları, 1500-TL den başlamaktadır.

Özel yüzme havuzlu villa için aylık 2000-2500-EURO fiyatlar istenilmektedir. Ancak bu tip gayrimenkullerin, talep edenlerin sektör için istisna olduğunu beliryelim. Köylerde ise, özellikle Selimiye Emlak sektöründe ev kiralama konusunda ciddi talep gelmektedir.

Marmaris Emlak Bulteni

Şirketimizin düzenli emlak sektörü hakkında analizler, haber, yorumları yayınlamaktadır. Güncel fiyatlarla sunulan gayrimenkul bilgileri duyurulmaktadır. Yazılan makaleler yazarlarımızın değerledirmeleridir. Satılık, kiralık bildirilen emlakların fiyatları bilgileri emlak sahibine aitdir.

Sitemizde, şirketimizin yayın organlarında, gayrimenkul ilanları bilgileri resimleri ücretsiz, güncel düzenli yayınlanmaktadır. Mugla Marmaris kiralik daireler ile Marmarisbox Armutalan Beldibi İcmeler fiyat analizleri gayrimenkul ilanları sunuluyor.Mugla Marmaris satılık kiralık ev ile Marmarisbox Gonenc Emlak Armutalan Beldibi İcmeler fiyat analizleri gayrimenkul ilanları sunuluyor.

Şirketimizin düzenli bilgilendirme yorum, analizleri Marmarisbox Bültenimizde yer almaktadır. Marmarisbox Bülteni, siz üyelerimize, üyelerimizin tavsiye ettiği Marmaris Severler'e ulaştırılmaktadır.Yazılarımız yorum, eleştirilerinize açıktır. Katkıda bulunmak için isteklerinizi iletiniz.