Mobil Uyumlu Emlak Sitesi

Yıllar içinde herşey çok hızlı değişiyor. Bu değişimin içinde onun hızına yetişmeye çalışıyoruz. Bu yazımızda Gonenc Emlak Marmaris Bulteni satılık kiralık gayrimenkul piyasasında mobil uyumlu web sitesi önemine işaret ediyor.

Teknolojik Ticaret

Mesleğe başladığımız yıllarda bilgisayar kullanan sayısı fazla değildi. Marmariste zaten hepsi dört tane emlak ofisi bulunuyordu. Tüm bölge dahil olmak üzere her yere hizmet vermeye çalışırdık.

Doğrusu, müşteri aramak gibi sorunumuz yoktu. İşyerine gelen müşterilere yetişemiyorduk bile. Marmaris emlak sektörü bu dört ofis tarından paylaşılıyordu. Bilgisayar gereksinim değil fantazi gibi görülüyordu.

İlk bilgisayarımız Marmaris satılık emlak piyasasında, sx 2.33, işletim sistemi de 3.1. Modem ise evlere şenlik 14.400 bbs. Fotoğraf makinesi ile resim çek. Flim banyosu, tarayıcıdan aktar, web sitesinde kullan. Bu kadar eziyete kimse bugün katlanmaz.

Fakat 1990 başlarında, bunları yapabilmek modern teknikleri kullanarak çalışma görülüyordu. 2000 Milenyum yılında bilgisayarlar ne olacak derken patlamış mısır gibi emlak ofisleri açıldı. Garsonlar, resepsiyon görevlileri, barcılar vb. emlak danışmanı oldular. %90 işyeri olmadan %10 civarında ise sana müşteri getireyim abi ile sektöre girdiler. Hem de yüzlerce.

Emlak Pazarlama

 

2016 yılında artık, dünya hızla değişmeye başlamış, akıllı telefonlar ticarete dahil olmuştu. Resim çekmek, müşteriye ulaşmak, portföy yayınlamak herşey dahil mobil oldu. Google amca, yakın zamandan itibaren mobil uyumlu olmayan siteleri sanırım indexdışı bırakacak.

25 yıllık süre içinde web siteleri de değişti. Örneğin 9 yaşında Dmoz kayıtlı PA 39 değerinde Marmarisbox.com sitemiz xhtml.1 kodlarıyla yazılmıştı. yeniden kodların yazılması html5 ve responsive özelliklerine sahip siteye dönüşmesine karar verdik.

Dostlarımız web tasarımı konusunda destek vererek, veri tabanı dahil yeniden düzenleme ile sitemizi günün şartlarına uygun konuma getirdiler.

Siteniz var. Arama motorunda Marmaris satılık daire yazarak arattınız. Onuncu sayfada hatta üçüncü sayfada siteniz göründü. Ne işe yarar. Bence hiç uğraşmayın. İlk sayfada sansınız var ikinci sayfa bile zayıf. Potansiyel müşteriler size nasıl ulaşacaklar?

Bunun gereklerini bilmek ve ona göre çalışma yürütmek beklentiniz var ise zorunlu. Şirketimizin resmi sitesi gonencemlak.com.tr güncel yüzlerce satılık kiralık ilanını 3.000 üzerinde resim ile yayınlıyor. Marmarisbox yeni fırsatları duyuruyor. Bu faaliyeti hobi olarak değil işimizin gereği olarak yapıyoruz.

Medya platformlarında emlak marketing ve stratejik planlamayı, inbound çalışma sistemini bir amaç için yapıyoruz.

Yazımızın başlangıç bölümünde belirtilen günler bitti. Aradan 25 yıl geçti. Yeni yöntemler ticari yaşamada yerini aldı. Sokaklarda ev aramak, müşteri gelecek diye ofiste beklemek kalmadı.Potansiyel müşteri akıllı telefonlardan, bilgisayardan geliyor.

Paylaşım burada yaşanıyor. Akıl,sistem,yöntem, deneyim,birikim. modern uygulama içinde. Bu çalışmaları ne denli başarırsan payına düşeni alırsın. Yeni dünyada yeni ticaret konsepti sektörümüzde evriliyor.

DMCA.com Protection Status