Marmaris Satılık Köy Evi Villa

2010 Yılı Ekim Aralık Gonenc Emlak Raporu

Satılık köy evleri

Mugla çevresinde bulunan köylerde imar çalışmaları tamamlanmadığı için kaçak yaılaşmanın önüne bir türlü geçilemedi. Bu kaçak yapılaşmanın önlenmesi için, Muğla il hudutları içinde kalan köylerde geçerli olmak üzere, İl Özel İdare, Datça-Bozburun yarımadası için geçerli plan hükümlerine değişikliğe gitti.

Marmaris satilik villa fiyatlarının yüksekliği nedeniye, bahçeli ev arayanlar köylere yöneldi. Geçiş dönemi yapılaşma koşulları kapsamı içinde olan araziler arsa statüsü kazandı. Bu gelişme Marmaris satilik villa arayanlarda beklenti yaratırken, doğa dostlarına da umut oldu.

Böylece kaçak yapılaşmanın önüne kısmen de olsa azaltan etki temin edildi. Yönetmelik değişikliğinin kesin çözüm olmadığını belirtelim. Çünkü kadastro yoluna cephe ön şartı mevcut. Yola cephesi olmayan parseller ne olacak? Burada eşitsiz uygulamadan sözedilebilir.

Köyde evim olsun

Köy evleri burada önem kazanıyor. Kazanılmış hak olduğundan, isterse kıyı kenar şerit kapsamında kalsın isterse tarımsal nitelikli alan vb. ilan edilsin, hak geri alınamıyor. Çünkü tapuda tescil edilirken içinde kargir ev belirtilmişse ruhsat sorunu da olmuyor.

Bu evleri muhtarlıkdan izin olarak veya tadilat projesini İl Özel İdaresine onaylatarak restore etmek ve günün koşullarına uygun olarak modernize etmek mümkündür. Köy evleri yaşanılan süreçte belirtilen özelliklerden dolayı kendi talebini oluşturarak fiyatlama yapmaktadır.

Gökova bölgesinde özellikle, Ataköy, Çıtlık Köyü
Datça bölgesinde Mesudiye, Kızlan Köyü
Marmaris bölgesinde Hisarönü Köyü, Orhaniye,Turgut,Selimiye Köyü; önemli çekim alanları kohezyon nitelikli Köylerdir.

Marmaris yakın olması nedeniyle; Hisarönü, Değirmenyanı popülerdir. Selimiye Köyü ise bölgenin parlayan yıldızıdır. Çamlı Köyü son zamanlarda tırmanış trendi yakalaması dikkat çekicidir. Portföyümüzde belirtilen tüm bölgelerde satılık köy evi ve villa inşaatına legal izin verilen arsalar sunulmaktadır.

Marmaris Köy Evleri ve Selimiye Köy Evleri Bu linklerden detaylı bilgi alabilir ve isteklerinizi, sorularınızı iletebilirsiniz. Mugla Marmaris satılık kiralık emlak köy evi villa müstakil ev konut tipinde gayrimenkul ilanları sunuluyor.

Marmarisbox Emlak Bulteni

Şirketimizin düzenli gayrimenkul sektörü ile ilgili analizler, haber ve yorumları yayınlamaktadır. Güncel fiyatlarla sunulan gayrimenkul bilgileri duyurulmaktadır. Yazılan makaleler yazarlarımızın değerledirmeleridir.

Satılık ve kiralık olarak bildirilen emlakların fiyatları bilgileri gayrimenkul sahibine aitdir. Sitemizde, şirketimizin yayın organlarında, gayrimenkul ilanları, bilgileri, resimleri ücretsiz güncel düzenli yayınlanmaktadır. Portföyümüzden Mugla Marmaris satılık daire kiralık ev konut tipi gayrimenkul ilanları sunuluyor.

Şirketimizin düzenli bilgilendirme yorum, analizleri Marmarisbox Bültenimizde yer almaktadır. Siz üyelerimize, Marmaris Emlak Bülteni üyelerimizin tavsiye ettiği izleyicilerimize ulaştırılmaktadır.

Mugla Marmaris satılık kiralık emlak köy evi ve villa müstakil ev ile yazlık konut tipinde gayrimenkul ilanları Marmarisbox Gonenc Emlak Bulteni. Yazılarımız yorum, eleştirilerinize açıktır. İsteklerinize göre konular gündeme alınabilir.