Marmaris Emlak Piyasası

Türkiye gayrimenkul sektöründeki genel gelişmeler Marmariste daha küçük ölçekte yaşanıyor. Yeni yılda Muğla Marmaris Emlak piyasası ve satılık konut fiyatları hakkında bilgiler ile duyurular Gonenc Emlak Şirketi tarafından açıklandı.

Marmaris Satılık Konut Emlak Fiyatları

2017 yeni yıl gayrimenkul piyasası Marmariste rutin hareketle başladı. Emlak Piyasasında neler oluyor? Sorusunu soralım. Öncelikle, fiyatların düzenli olarak tırmandığını ifade edelim. Fiyat seviyelerini açıkladıktan sonra, nedenlerini, gerekçelerini irdeleyelim.

Konut sektöründe birinci el daireler ciddi ilgi görüyor. Depreme dayanıklı, konut kredisi kullanım kriterlerine uygun olan konutlar alıcı buluyor. Marmariste bilindiği gibi inşaat süresi sınırlıdır. Turizm sezonunda inşaat yapılamaz. Doğru olan da budur.

Yaz ayları etüt sürecidir. İnşaat yapılacak parsel bulması, projenin hazırlanması, ruhsat alınması bu evrede tamamlanır. Ardından hızla inşaata başlanır.

Kentsel dönüşüm kapsamında eski binaların yıkılarak yerien yenilerinin yapılmasında, yapı denetim firmalarından formalitelerin tamamlanması ayni kapsamda hazırlıkları gerektirir. Yeni binalar 6 ay içinde tamamlanmaktadır.

İnşaata başlandığında alıcılar, ön ödeme yaparak satış işlemlerine başlamaktadır. Nitekim, satış işlemleri aracısız, inşaat sahibi alıcı arasında doğrudan gerçekleşmektedir.

Konut kredisi faiz oranlarının %0.98, peşinatların da, %25'ten %20'lere indirilmesi talebin canlı tutulmasında teşvik edici etki ile piyasalarda kendisini göstermiştir. Konut kiralarının yüksekliği nedeniyle; kira öder gibi ev sahibi olmak düşüncesi Marmariste benimsenmiştir.

2017'nin Marmaris Fiyatları

 

Yeni konut fiyatları 2017 yılında geriye düşecek beklentisini uygun bulmuyoruz. Maliyetlerin artması, doğrudan fiyatlar üzerinde basınç oluşturarak yükselmesini sağlamıştır.

Birinci el yeni 2+1 dairelerin fiyatları, mevki, metraj unsurlarına göre, 420-450.000-TL seviyelerinde oturmuştur. 3+1 konutlarda 850.000-TL başlangıç fiyatları etiketini göstermektedir.

İkinci el dairelerde; 1-10 yaş arası 2+1 evlerin 250-380.000-TL aralığında fiyatlama izleniyor. Oda sayısı artması ve büyüklük gibi parametrelere göre 10 yaşının üzerinde evlerde, nereden baksanız 200-250.000-TL'den aşağı konut bulunması şans faktörüne bağlıdır.

Arsalar konusunda, Marmaris Merkezde parsel bulmak olanak dışı gibi görünüyor. Bağlı içi Mevkiinde %15 imarlı son parseller bu yıl yeni taliplerine ulaşır. Beldibi, Armutalan, İçmeler de bu görünümden farklı değildir.

Arsa satın almak için mahallelerde fırsat aranabilir. Selimiye, Söğüt, Orhaniye, Turgut, Hisarönü, Turunç, Çamlı, Çetibeli ve yukarı istikamette, yatırım amaçlı veya konut inşaatı amaçlı satılık parseller, eksenin dışa yöneldiğini işaret etmektedir.

23ncü yılında Gonenc Emlak Şirketi resmi web sitesinden satılık arsalar ilanlarını Datça, Bodrum, Marmaris, Fethiye arası sahil şeridinde sunmaktadır. Yatırıma yönelik, arazi, koy, ada gibi gayrimenkul tipleri firma tarafından pazarlanmaktadır.

Kaynak: Marmaris Emlak Piyasası , Marmaris Emlak Fiyatları

İrtibat : Kemal Gonenc

DMCA.com Protection Status