Konut Kredisi Avantajları Açıklandı

Muğla Çevresi 25 yıl üzerinde profesyonel danışmanlık hizmet veren Gönenç Emlak Şirketi konut kredisi avantajları hakkında açıklamalarda bulundu. Son aylarda kredi faiz oranlarındaki gerileme bir anlamda gayrimenkul piyasasını hareketlendirdi. Türkiye genelinde olduğu gibi Marmaris satılık evler için talep artışı yaşanmaya başladı. Bu hareketlilik devam edecek beklentisi piyasalarda karşılık buldu.

Konut kredisi ile ev nasıl alınır?

Bu merak edilen sorudur. Aylık gelirinin olduğunu ve alınan krediyi ödeyebileceği belgeleyerek kanıtlayan herkesin konut kredisi alması mümkündür. Ancak kişinin daha önce aldığı sorunlu kredisi var ise bu engelleyici güven durumdur. Maalesef bankalar tarafından verilen kredi notu kötüyse kredi verilmez. Kredi ile konut satın alma işlemini kendinize en ideal olan herhangi bir bankayı seçerek müracaat edebilirsiniz.

Zaten Marmaris Emlak piyasasında gayrimenkul danışmanlık firması olarak öncelikle banka ile görüşme tarafımızdan önerilmektedir. Böylece yapılan müracaat sonrası, banka ilgili servisi kredi isteyen kişinin önceden kullanmış olduğu kredisi olup olmamasına bakar. Krediyi talep edenin ödeme günü ve durumuna göre, kredinin verilip verilmeyeceğine karar verir. Eğer banka kredinizi onaylar ise, aylık geliriniz ve bankanın değerleme raporu göz önünde alınarak size verilecek konut kredisinin tutarı, vadesi belirlenir.

Konut Kredisinin Avantajları

 

Konut kredisi ile Marmaris satılık daire satın almanın avantajları vardır. Öncelikle istediğiniz eve sahip olmanızı sağlaması ile avantaj başlar. Ayrıca yaptığınız ödeme genel olarak sabit aylık ödeme ile gerçekleştirilir. Sizi zorlamayacak makul taksitler planlı ilerlemenizi sağlar. Bu durum enflasyon ve konut fiyatlarının artışı karşısında sizi daha avantajlı kılacağı bellidir. Borcunuzu uzun vadeye bölerek sizi çok sıkıntıya sokmaz. Borcunuzu daha sakin, rahat ödemeniz mümkün olur. Ayrıca konut kredisi uzun vaade içinde ödenir. Bankalar bu konuda size yardımcı olur.

Faiz Oranı Önemlidir

 

Konut kredisi için diğer kredilere göre daha az faiz uygulanır. İpotek karşılığı alınan, uzun vadede ödemesi bulunan konut kredisi ticari kredilerden daha düşük faiz oranına sahiptir. Kredinin diğer bir özelliği elinize toplu para geçtiğinde faizi hiç etkilemeden ödeyerek borcunuzu düşürmeyi sağlamasıdır. Konut kredisiyle özellikle Marmaris satılık ev piyasasından konut aldığınızda turizm bölgesinde taşınmazların sürek değer kazanarak prim yapması düşük risk sağlayacaktır.

Konut Yatırımı

 

İsterseniz birinci el, dilerseniz inşası devam etmekte olan projeden bir evi satın almaya karar verdiğinizde bankayla beraber hareket ettiğiniz için riskiniz düşer. Satın almak istediğiniz evi bankanın vermiş olduğu değerleme uzmanı rapor onayıyla satın alabilirsiniz. Eksper riskli ve sorunlu olan eve onay vermesi beklenemez. İnşaatı devam etmekte olan ev satın almaya karar verdiğinizde anlaşmalı banka var ise sizin için avantaj olur. Çünkü yasaya göre banka konutu yapan firma kadar sorumlu olacaktır. Kiracı konumunda bulunuyorsanız kira öder gibi kredi borcunu ödeyerek size ait eve sahip olacaksınız.

Kemal Gönenç

WhatsApp: 0532 312 01 16

Marmarisbox

Resimleri büyütmek için lütfen fotoğrafın üzerine tıklayınız.

DMCA.com Protection Status