Emlak Fiyatları El Yakıyor

Gönenç Emlak Şirketi Muğla çevresi gayrimenkul piyasası durumu ve fiyatlar hakkında açıklama yaparak sektör ile paylaşıyor. Marmaris Emlak sektöründeki yaşanan konut stok fazlalığı nedeniyle etkilendiği için beri henüz tam olarak canlılık sağlayamamıştır. Piyasada durgunluk devam etmektedir. İşlem sayısı daralmıştır. Ancak; kampanyalar, teşvikler, konut kredisi faiz oranlarındaki gerileme piyasayı biraz hareketlendirdi.

Marmaris Emlak Piyasası

Bölgemizde geleneksel olarak emlak alım satım işlerinde canlılık turizm sezonu sonrasında ve inşaat yasağının bitmesi ile beraber başlar. Türkiye genelinde yaşanan sektör hareketi Marmaris ve çevresine de yansımış bulunmaktadır. Burada kendi yerel piyasa özelliklerinden kaynaklanan ivmeden söz edilebilir. Yaşam elbette devam ediyor. Piyasa şartları içerisinde yine de satış işlemleri yapılıyor.

Faizlerin seviyesinin hızla düşmesi cazibe yaratmaktadır. Bankaların sunmakta olduğu konut kredisi, Marmaris satılık ev almak isteyenlere şu dönemde daha çok "parasının üstünü tamamlama" talebiyle gerçekleşiyor. Bekle gör tutumu maalesef devam ediyor. Konut satın almak için biraz daha bekleyelim tercihi dirençli. Kırılamıyor.

Marmaris Konut Fiyatları

 

Web sitemizde kayıtlı satılık yüzlerce ilan bilgisi yayınlanıyor. Fiyatlardan görüleceği üzere, piyasada egemen aksaklığa rağmen, fiyatlar düşme sürecine girmemiştir. Zaten 25 senedir bu piyasa içerisindeyiz ve durgunluğun olduğu dönemde bile belirgin düşüş görmedik. 1990'lı senelerde yaşanan büyük ekonomik kriz koşullarında bile görmedik.

Ancak; tüm zamanlarda sıkışık durumdaki satıcıların, acil satış talebi sebebiyle münferiden fiyat indirmesi oluyor. Bugün de geçerli. Fakat bunu genellemek mümkün değildir. 2+1 yeni birinci el Marmaris satılık daire fiyatları 500-900.000-TL aralığından 3+1 yeni daire fiyatları ise 960-1.250.000-TL aralığındaki seviyelerden başlar. Satış fiyatları mevki ve metraja, kaliteye göre daha da yükselmektedir.

Yeni İkiz villa fiyatları 1.250-3.500.000-TL aralığındadır. 3-15 yaşlarında eski ikinci el 2+1 dairelerin başlangıç fiyatı 390.000-TL 'dir. 3+1 eski daireler ise, 900.000-TL fiyatlardan başlar. 1+1 eski dairelerin fiyatları konum, metraj ve yaşına göre 225-400.000-TL aralığındadır.

İkinci el konut satışlarında mevki, metraj ve kalite yanında yaş unsuru da fiyat belirlemede etkin unsurdur. Marmaris, talep artmaya devam ettikçe fiyatların yükselmeye devam edeceği şüphe götürmez. Bu sebeple Marmarislilerin “satın alan daima kazanır" sözü önemli bir özdeyiştir.

Marmarisbox

DMCA.com Protection Status