Ev Alımında Tedbir Alın

Muğla Marmaris Emlak piyasası ev alımında tedbir alın açıklaması gayrimenkul danışmanlık şirketi tarafından yapılarak dikkatler çekilmek istendi. Basit görünen ayrıntılar ciddi sorunlar nedeni olabilir. Bizden söylemesi

Emlak Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Önemli Noktalar

Yıllarca çalışıp didindiğiniz parayla  almak yada emlak yatırımında bulunmak isteyebilirsiniz. Nitekim  sektörde risk faktörlerinin yoğunlukla karşımıza çıktığı sektörlerden biridir. Bu yüzden arsa veya konut satın alırken almanız gereken önemli tedbirler vardır. Peki gayrimenkul alırken alınacak tedbirler nelerdir?

Gayrimenkulün Hukuki Durumunu İnceleyin

Marmaris emlak piyasası takip edilirken istediğiniz gayrimenkulün satıcısının malik olup olmadığını araştırmak çok önemlidir. Özellikle de emlakçılar aracılığı ile satılmaya çalışılan veya mülk sahibinin muhatap olmadığı satışlarda aklınızda soru işaretleri kalabilir. Siz de sorular üzerinde düşünerek gayrimenkulün hukuki durumunu inceleyebilirsiniz. Ancak hemen belirtelim her konuda profesyonellerle çalışmak yararlıdır. Ne de olsa alanında uzman olduklarından göremediğiniz sakıncalardan sizi koruyabilirler.

Gayrimenkulü Yerinde Görmeden Satın Almayın

Muğla Marmaris Satılık Ev piyasasında konut satın alırken  önemlidir. Özellikle çok uygun bölgelerde çok ucuza konut satışları yapanların sıklıkla başvurduğu yöntemlerden biri de insanları bu vaatle dolandırmak. Bu yüzden kesinlikle görmeden gayrimenkul alımı, kapora gibi işlemlerden kaçının.

Güven Esastır

Gayrimenkulün Riskli Bölgede Olup Olmadığını Araştırmanız Gerekiyor

Kentsel dönüşüm kapsamında yer alan birçok bölge var. Bu bölgelerden gayrimenkul  aldığınızda binanız da yıkım kapsamında bulunduğu için yıkılacaktır.  Belediyeden kentsel dönüşüm bölgelerini düzenli olarak takip ediniz.

Krediye Uygunluk Durumunu Es Geçmeyin

Gayrimenkul alırken nelere dikkat edilmeli? Sorusunda es geçmeyeceğimiz noktalardan biri de krediye uygunluk durumudur. Sahip olmayı düşündüğünüz gayrimenkulün özellikleri ile tapudaki bilgileri karşılaştırmayı kesinlikle ihmal etmeyiniz. Satın almayı düşündüğünüz gayrimenkul hisseli mi? Tapuda farklı gerçekte farklı mı görünüyor? Krediye uygunluk durumunda sizlere sıkıntı yaratabilecek noktalardır.

Ön Ödeme Yapmaktan Kaçının

Bugün sadece gayrimenkul sektöründe değil tüm sektörlerde yapılan en tanınmış dolandırıcılık yöntemi kapora yöntemidir. Bu bağlamda satın almayı düşündüğünüz konut arsa için kesinlikle ön ödeme yapmamalı, gayrimenkulü yerinde görüp tapudaki bilgileri ve bahsettiğimiz hususlar inceledikten sonra alım yapmalısınız.

Gayrimenkulün Değerinden Fazla Satılması

Marmaris emlak Piyasası gelişmeleri bilmemek tüm sektörlerde can yakan  durumdur. Satın almayı düşündüğünüz emlağın piyasa değerinde olmasına dikkat ediniz.

Kontrol Şarttır

 

Satış Sözleşmesini İncelemeyi İhmal Etmeyin

Marmaris emlak piyasası  işlerinizde özen gösteriniz. Satış sözleşmesinde yer alan her maddeyi dikkatlice okuyunuz.  Gayrimenkul alırken alınacak önlemlerden biri de vaat edilenlerin satış sözleşmesinde olup olmadığı, cezai yükümlülükleri, teslim tarihi olup şekline ilişkin esaslara dikkat etmek olacaktır. Dikkatli olduğunuzda Marmaris emlak piyasası fırsatları içinde daha doğru şekilde ev arsa arazi alımında bulunabilirsiniz.

Marmaris Emlak Konut

DMCA.com Protection Status