On Milyon Kişi Kara Listede

Gönenç Emlak Şirketi uyarıyor on milyon kişi bankalara kredi kartı konut kredisi çek ve benzeri borçları nedeniyle kara listede. Kara listeye girenler normal koşullarda beş yılda listeden çıkabiliyor. Bazı bankalar şartlara uygun davrananları 2 yıl sonrası listeden çıkarabiliyor.

Konut Kredisi Alırken Bunlara Dikkat

Hükümet sicil affı ile çözüm çalışmalarının, gelecekte ayni şeylerin yaşanmaması, sürdürülebilir itibarı tesis etmek isteyenlere şans vermeye çalışıyor. Atasözümüzü anımsayalım. Ayağını yorganına göre uzat. Konut kredisi önemli bir avantaj sağlıyor. Yeter ki, doğru kullanılsın.

Evim Olsun

Ev sahibi olmak hemen herkesin hayali iken ancak çok az kişi bu hayalini gerçekleştirebiliyor. Bunun en büyük nedeni ise hiç şüphesiz ki maddi açıdan yaşadıkları zorluklar. Böyle olunca da binlerce kişi yaşamları boyunca ev sahibi olamadıkları gibi bir de çok yüksek kira bedellerini ödemek zorunda kalabiliyorlar.

Bu günlerde Marmaris Satılık Ev almayı düşünenler konut kredisi kullanarak bu isteklerini gerçekleştirebiliyorlar. Ancak çok fazla bankanın bu konuda çalışma yapması insanları oldukça zorluyor. Böylesi bir durumda öncelikli olarak yapılması gereken şey iyi bir araştırma yapmak olmalı. Her bir bankanın konut kredisi verme şartları incelenmeli ve toplam maliyet hesaplanmalı.

Sonuç 

 

Pek çok kişi konut kredisi seçimi yaparken yalnızca faiz oranlarına bakıyor. Lakin sigorta, vergi, kredi masrafı gibi pek çok kalem aslında sigortayı çok ciddi oranda etkiliyor. Dolayısıyla kredi için başvuru yapmadan önce sizlerden alınacak olan ek bedelleri mutlaka incelemesiniz. Konut kredisi gibi kredi türleri uzun vadeli ödeme planlarının olduğu kredi türleridir.

Dolayısıyla bu tarz kredilerde ilk zamanlardaki birkaç ayın hesaplanması, geride kalan ayların taksitlerinin nasıl ödeneceğinin belirlenmemesi ortaya çok ciddi sonuçların ortaya çıkmasına neden olabilecektir. Çünkü konut kredisi ödenene kadar satın alınan ev, kredinin alındığı banka tarafından ipoteklidir. Ve belirli bir süre boyunca kredi ödenmezse, banka zararını karşılamak için sizden farklı taleplerde bulunabilir.

Marmaris Emlak Haber

DMCA.com Protection Status

Resimleri büyütmek, slayt görünümünde izlemek amacıyla lütfen üzerine tıklayınız.