Marmariste satılık evler

Muğla Marmaris emlak piyasasına sektörel makaleler sunmaya devam ediyoruz. Gonenc Emlak Şirketi Marmariste satılık evler ile daire ve müstakil ev tercihleri arasında avantajları irdeleyen yazıyı yayınladı. Yorum, eleştirilerinizi  bize ulaşın sayfamızdaniletebilirsiniz.

Müstakil Ev Veya Apartmanda Daire?

Marmaris'te ev mi, yoksa siteden  daire mi, satın  almak istiyorsunuz? Henüz karar vermediyseniz sizin için yapılan araştırmalar doğrultusunda size bilgiler sunalım. Basit anlamda ifade edilenler aslında konut fiyatına etki ettiği gibi, gelecekteki giderlerinizin de bilinmesi açısından önem taşımaktadır.

Çocuklu ailelere site dairesi

 

Eğer çocuklarınız var veya ileride çocuk sahibi olmayı düşünüyorsanız, site dairesinde yaşamak çok avantajlı olacaktır. Evinizin dışında çocuklarınızı tek başlarına parka bırakabilirsiniz.

Sitenizde spor alanları, yürüyüş yolları, oyun salonu, sosyal aktivite salonları, yüzme havuzu olanakları var ise, bu tür sitelerde güzel zaman geçirmelerini sağlayabilirsiniz. Fakat çocuk sahibi değilseniz ya da çocuklarınız yaş olarak büyükse siteden apartman dairesi bu konuda ilk tercih olmayabilir.

Güvenlik  hassasiyeti

 

Hırsızlık olayına hassasiyetiniz var ise, çocuklarınızla yalnız yaşıyor iseniz veya tek yaşayacak iseniz elbetteki apartman site daireleri moral ve güvenlik bakımından dolayı  daha iyi olacaktır.

Eğer Merkez de olsun diyorsanız

 

Marmaris merkezde, doğal yaşam içinde olmayı seviyorsunuz, her şeye kolaylıkla ulaşmak o istiyorsunuz. Örneğin, market, manav, hastane, postane, bankalar, okul gibi her şey size yakın olsun istiyorsunuz o halde müstakil ev size daha uygun gelecektir.

Çünkü bazı apartman daireleri  merkez bölgeden uzak konumdadırlar, merkez dışındaki bölgelerde genelde müstakil evler bulunmaktadır. örneğin, Marmariste merkez mevkisiyle Bağlıiçi mevki karşılaştırması yapılabilir.

Müşterek kullanım hakları ?

 

Siteden konut satın alarak bu yönde tercihinizi kullanarak  karar verdiyseniz, elbette ki oturduğunuz dairenin bazı kriterleri de olacaktır. Düşünün ki 4ncü katta oturuyorsunuz, asansör sizin için önemlidir. Nitekim yeni yapılan konut inşaatlarında yüksek katlara asansör yapılması zorunlu olmuştur. 

Ancak: asansörün kullanım, bakım, onarım, elektrik gideri var değil mi? Apartman temizliği? Temizliği paslaşmak ya da sırayla yapmak pek sağlıklı olmadığından  temizlikçi alınmakta,  su gideri, güvenlik aydınlatma gideri, sürekli çevre düzenlemesi, bahçe tanzim, havuz giderleri gibi ihtiyaçları olacaktır. Birlikte yaşamanın beraber paylaşmak zorunda olduğu sosyal gelişmedir. Konut satın alırken sorularınıza yanıt aramalısınız.

İfade ettiklerimiz yalnızca aklımıza gelen yapılması gerekenlerdir.  Sitede yaşamayı düşünürseniz bazı giderleri karşılamak zorunda kalmalısınız. Yasal olarak 632 sayılı kat mülkiyet kanunu, müşterek kullanım alanlarının paylaşımı, payı oranında giderlerin ödenmesini kanunla düzenlemiştir. mahkemelerin verdiği iştihat kararları üzerine gelenek gelişmektedir.

Muğla Marmaris'te ev almak istediğinizde çok iyi araştırma yapmanızı öneririz. Sorularınız istekleriniz için deneyimli gayrimenkul danışmanlık şirketimizden yararlanabilir, destek veya hizmet alabilirsiniz. Marmariste satılık evler ilanlarımızı izleyebilir secenekler sunmamız amacıyla irtibat kurabilirsiniz.   

Gonenc Emlak

 

23 'ncü hizmet  yılında firmamız Marmaris gayrimenkul piyasasında aktif olarak çalışmalarını sürdürmektedir. Resmi sitemiz gonencemlak.com.tr yüzlerce emlak ilanı yayınlamaktadır. Ana portföyümüzden seçilen ilanlar Marmarisbox tarafından verilirken, duyurulara ve sektör irtibatlı makalelere yer verilmektedir.

FirmamızMarmaris emlak sektöründe, 2017 yılında yeni sitesi marmaris-haber.com ile piyasadan haberler veren, video resim kapsamlı içerikle sunulan yazılarını bilgi paylaşımını sağlamakyı amaçlıyor. Kriterlere uygun konuk yazarlara da sayfalarımızı açıyoruz. Bereketli yıllar  dileriz.

Kaynak: Gonencemlakblog, Marmariste satılık evler, Marmaris satılık daire

DMCA.com Protection Status