Marmariste satılık ev almak

Muğla Marmaris Gonenç Emlak şirketi Marmariste satılık ev almak isteyenlere altın kuralların bazılarını ilgilenenlere duyurdu. Bilindiği üzere en basit kurallar bile karşılığı maddi manevi ödemiş deneyimlerdir. Önem verilmesi sizi pek çok olumsuzluklardan sakınacaktır.

Ev Alırken Dikkatli Olunuz!

Ev almak istiyorsunuz ancak işlerin nasıl ilerleyeceğini tam olarak bilmiyorsunuz. Ev alma hayalinizin kötü sonuçlanmaması için aşağıda bilgileri okumanızı tavsiye ediyoruz.

• Banka Kredi Notunuzu Sorgulayın
Kredi kullanarak ev almayı düşünüyorsanız ilk adımınız bu olmalı. Kötü olan kredi notu çekmek istediğiniz konut kredisi başvurunuzu geri çevirecektir. Eğer kredi notunuz iyi derecede ise banka kredinizi onaylayacaktır.

• Vereceğiniz Peşinatı İyi Hesaplayın
Kredi notunuzun iyi çıkması halinde vereceğiniz peşinat çok önemlidir, çünkü bankalar alacağınız evin %80'ini size vermekte. Kalan %20'lik bölüm ise sizin ödemeniz gerekendir. Eğer çekeceğiniz kredinin %20'lik kısmı sizde yoksa kredi onaylanması imkansız diyebiliriz.

• Özel Durumlar İçin Ne Kadar Hazırsınız?
Sevinç içinde alacağınız evin düşünü kuruyorsunuz. Ancak, kredi taksitleriyle beraber farklı harcamalarınızda olabilir, özellikle Marmaris gibi turizm ilçesinde yaşayanlara masraf biraz daha fazla olmaktadır. Ekstra harcamalarınız çıkabileceğinden ek kaynak, ya da az birikiminiz olması şart.

• Alacağınız Ev Hakkında İzinleri Kontrol Ediniz
Almayı planladığınız evin gerekli prosedürlerini yerinde araştırın. Tapu, belediye gibi resmi kurumlarda alacağınız emlak bilgilerini sorgulama yapın. Eğer bu aşamada tecrübeniz yoksa gayrimenkul danışmanıyla iletişim kurabilir sizin yerinize tüm araştırmaları yapar, evinizle ilgili gerekli  işlemleri yapılır.

• Her Beğendiğiniz Ev Size Göre Olmayabilir
İlk bakışta hayran olup beğendiğiniz ev belkide sizine uygun olmayabilir. İçinizde güzel şeyler hissedebilirsiniz, hatta çok beğenebilirsiniz ama doğru evin o ev olduğunu iyi düşünerek, inceleyerek karar veriniz.

• Seçenekleri değerlendiriniz
Farklı evleri de inceleyin, incelediğiniz evin masrafsız olmasına dikkat ediniz. Evin boyası, sıvası, elektrik tesisatı, su tesisatı, yer döşemesi, kapı, pencere, dolaplar, dış cephe, dam izolasyonu, sayamadığımız bir çok örnekler bir evin fiyat ve sağlamlık özelliklerini göstermektedir.

• Evi Aldığınız Kişiyle Uzun Süre İrtibatta Kalınız. Evi kimden aldıysanız o kişiyle olan irtibatınızı asla kesmeyin, ödemeyi yaptıktan sonra bile devam ettirin. Eve geçtiğinizde bazı şeyler yolunda gitmiyorsa evi aldığınız kişiden yardım isteyebilir içinden çıkamadığınız konularda yardımını isteyebilirsiniz.

Emlak Konut İlanları

 

Yukarıda belirtilen kurallar değerlendirilirken vurgulanan özenli olmanın gerekli olduğudur. ne kadar çok alternatife sahipseniz tercihlerinizi yaparken şansınız artabilir. Ancak; önemli olan ne aradığını tam olarak bilmek ve karar vermek iradesidir.

Gonenc Emlak Şirketi Marmariste satılık ev almak hakkında dikakt edilmesi gereken kurallar ve gayrimenkul ilanları bilgisi sunuyor. Marmaris emlak ilanları için;

Kaynak; Marmaris Emlak İlanları,   Marmaris Emlak Haberleri

DMCA.com Protection Status