Marmaris Satılık Arsa İlanları

Yatırım yapmayı düşünüyorsanız, arsalar en gözde enstrümanlardan birisidir. Doğru seçim yapılırsa gayrimenkul sektöründe kazanmak kaçınılmazdır. Gonenc Emlak Şirketi Muğla Marmariste Emlak piyasası Marmaris satılık arsa ve yatırım değeri ile arsa ilanları bilgileri gündeme alınan konuda aşıklamalarla veriliyor.

Ülke ekonomisinin gelişmesi, kişi başı milli gelirin çoğalması ve tatilin lüks değil de, ihtiyaç olarak algılanması Muğla Marmaris bölgesinde yatırım olarak adlandırılan arsalara yönelik gayrimenkul yatırımına olan talebi artırıyor. Basındam son yıllarda bölgemizin yatırımcıların odağına girdiğini görüyoruz.

Marmariste Arsa Alanlar Kazançlı

 

Ülkemizde 10 milyonun üzerinde ev sahibi bulunurken, birçok insan Marmara’dan Ege’ye, Akdeniz’den Karadeniz’e kadar kıyı bölgelerden parsellere sahibi olmak istiyor. Talebin yönü kıyılara döndü.

Yaz aylarının sıcak günlerinin yaşandığı ülkemizde, tatilini Marmaris Otellerinde geçirenler kadar tatil esnasında Marmaris’te arsa yatırımı hayali kuranların sayısı da az değil. Marmaris ve çevresi ülkemizde arsalara yatırımı gayrimenkul sektöründe ilk sıralarda gelmektedir.

Alım Satım pazarında arsa piyasasının diğer aylara göre hareketlendiği günlerde, yaşam kalitesi, geçim olanaklarına bağlı koşullarda, arsalara sahibi olmayı isteyenlere yönelik  bölgemizde arsa, emlak sektörünü araştırdık.

Muğla, Marmaris, Datça, Fethiye, çevrelerinde yoğunluktaki arsa talebi sebebiyle neredeyse 10 yıl içinde arsa sıkıntısı başlayacak gibi. Son yıllarda, yeni imar bölgelerinin belirlenmesiyle ikincil konut piyasası da hareketlendi.

İngilizlere yapılan satışların Pound üzerinden gerçekleştirilmesiyle birlikte dövizlerin TL karşısındaki değerinin değişimlerine göre satılık yazlıkların dolar veya Euro para birimleri de pazarlandığı görülüyor.

Genel olarak yatırım amaçlı  işlemlerin, kısıtlı  alıcı kitlesine hitap etmesi sebebiyle pazarlanma süreleri oldukça uzuyor. Marmaris bölgesinde konut, daire, gayrimenkul fiyatlarındaki artış ülke genelinde artış miktarıyla hemen hemen aynı oranda gitmektedir.

Masmavi deniz manzaralı evleri,  çok kazanç sağlayacak arsaları, apartman daireleri,çiftlik dağ evleri, günlük, haftalık, aylık kiralık evleriyle yatırım yapılacak  nadide kentlerinden biridir Marmaris ilçesi. Marmaris bölgesinde gitgide büyüyen kentsel dönüşüm projeleri kentimize daha büyük gelecek sunmaktadır.

Büyük projelerin hızla artış göstermesi, bölgeye yapılan yatırımın  kısa zamanda katlayarak büyüyeceği anlamı taşımaktadır. Bu büyük Marmaris emlak pazarı piyasasında yerinizi hızlı şekilde alabilmek amacıyla firmamızla irtibat kurmanız şirketimiz uzman ekibi danışmanlık hizmetinden yararlanmanız önerilir.

Geleceğe yatırım yapmaya, sermayenizi  katlamay isterseniz; seçiminiz arsalar olsun. Bu konuda daha ayrıntılı bilgi, değerlendirme sahibi olmak üzere  Bize Ulaşın sayfamızı kullanarak firmamızla irtibat kurabilirsiniz.

Satılık Arsa İlanları

 

Özellikle Marmaris ve çevresi Armutalan, İçmeler, Beldibi nerede ise satılık arsalar imarlı parsellerinin kronik arz daralmasıyla bitme aşamasına gelmiş olması fiyatları yükseltti. Mevcut koşullarda fiyatların gerilemesi beklenmiyor.

Eski konutların kentsel dönüşüm kapsamında yıkılarak yeni inşaatlara arsa yaratılması, maliyetli, olduğundan konut fiyatlarını da arttırmıştır. Selimiye ,Söğüt, Orhaniye, Turgut, Hisarönü,Turunc, Çamlı, Çetibeli artık satılık arsa satışlarının yoğunlaştığı alanlardır.

Selimiye Mahallesi ilgi olarak yıldızı parlayan çekim alanı olmuştur. Nitekim; şirketimiz sadece Selimiyeyi eksenine alan selimiyeemlak.net sitesinden satılık arsa ilanları, imar bilgileri vermektedir.

Bilindiği gibi; imarlı arsalar bulunmadığından yatırım amacı sadece uzun vadeli yatırımcıya hitap ettiğinden, ağır ilerleyen satış işlemleri, artık yeni boyut kazanmıştır. Fiyatlar sürerkli artış göstermektedir.

Nedeni; Datça Bozburun Plan Hükümlerine tabi olan bölgede 1/25.000 ölçekli revizyon imar planının onaylanmış olmasıdır. Belirsizlikler ortadan kalkınca, yatırımcılar yeni gelişme üzerine adeta gayrimenkule hücum atağına geçmişlerdir.

Marmariste Satılık Arsalar hakkında İlan Kaynaklar:  Selimiye Emlak,     Selimiye Satılık Arsalar

DMCA.com Protection Status