Marmaris Kış Turizmi

Gonenc Emlak Şirketi Egenin önemli turizm kenti Muğla Marmaris emlak fiyatları yükselmesine rağmen konut alımların artışını yaşıyor. Muğla Marmaris kış turizmi yerli turistlerin ve Marmarise ev alarak yerleşmek isteyenlerin ilgi odağı oldu.

Marmaris Kış Turizmi Türkiye’de deniz, kum, güneş dediğimizde aklımıza ilk gelen yerler Ege, Akdeniz kıyıları oluyor. Yaz aylarında cıvıl cıvıl olan tatil beldelerimiz, kış aylarında aklımıza pek gelmiyor.

Yaz aylarında yaptığımız tatillerde serin sular, güneş, kum ilgimizi çekmektedir. Tatil yaptığımız yerin doğal güzelliklerini, şehrin mimari yapısını ve atmosferini, tarihini, yerli halkını farketmeden geri dönebiliyoruz.

Türkiye kıyı şeritleri boyunca pek çok tatil noktasına sahiptir. Bunlardan en önemlisi tarihi, doğası, denizi, koyları, plajlarıyla yerli, yabancı turistlerin gözbebeği olan Marmaris’tir.

Önemli Turizm Markası

Marmariste turizmi denildiği zaman aklımıza yaz turizmi gelmektedir. Bunun yanı sıra Marmaris kış turizmiyle de hareketliliğini, canlılığını sürdüren tatil bölgelerimiz arasında yer almaktadır.

İklimsel özelliği olarak yaz aylarını sıcak, kurak geçirirken, kışlarını  ılık, yağışlı geçirmektedir. Çok soğuk olmayan bu güzel ilçemizde kışın  rahatlıkla dolaşabilir, şehri keşfedebilirsiniz. Mesela Kalesini, müzeleri gezmek için bir gününüzü ayırabilirsiniz.

Diğer gün antik kentlerde tarihe doğru yürüyebilirsiniz. Biraz daha sınırları genişletip Marmaris’in küçük, sevimli köylerini keşfedebilirsiniz. Bu süreçte sakinlik, dinginlik dolu havayı teneffüs ederek huzuru yakalayabilirsiniz.

Tatil Bitmez

 

Kış aylarında, bölgeden tatilcilerin elini ayağını çekmesiyle birlikte daha çok yerli halkı görmeye başlıyoruz. Yaz aylarında güneşin sıcaklığından yürümeye çekindiğiniz yollarında bisiklet turu yaparak şehri farklı açılarıyla görebilirsiniz.

Yaz döneminde gece hayatı  nam yapmış Marmaris’in kışışının o kadarda hareketli, canlı olduğunu söyleyemeyiz. Bunun yanı sıra Marmaris’te  kışın sessiz ve boş plajlarında gece yürüyüşleri yapabilirsiniz.

Bir balıkçı lokantasında güzel bir yemek eşliğinde keyifli ve samimi bir akşam geçirebilirsiniz. Gündüz kitabınızı alıp sahilde denize nazır kitabınızı okuyabilir, kış turizmi atmosferinde güneşinin keyfini çıkartabilirsiniz.

Farklı kış tatili planı yapmayı düşünüyorsanız bu defa Marmaris’ i tercih edebilirsiniz. Marmaris denildiği zaman aklınızda deniz-kum-güneş üçlüsünün haricinde farklı anılar canlanmasını istiyorsanız önümüzdeki dönemde burayı tercih edebilir, Marmaris kış turizmi  varlığını kendinize , bilmeyenlere tanıtmış olabilirsiniz.Marmariste eviniz olursa yaşamınız tatil olur.

Kaynak: Marmariste turizm, Emlak haber, Marmaris haber

DMCA.com Protection Status