Marmaris Emlak Yaşam

Hani insan bazen “ben emekli olsam, Marmaris’ten ev alır keyfime bakarım” der ya… İşte aynen böyledir Marmaris. İnsanın hayallerini süsleyen bir kent. Denizi, doğası, eko turizmi ile insanı kendine çeken cazibe merkezi.

Akdeniz’in ılık sularından güneşin, denizin keyfini iliklerinize kadar yaşayacağınız güneyin incisidir. Hal böyle olunca kendisini Akdeniz’in güneşli, deniz kokan havasına atmak isteyenler elbette olacaktır.

Ege Bölgesi’nin önemli turizm merkezlerinden olarak bilinen Marmaris’te emlak satın almak isteyenlerin yazımızı mutlaka okumalarının yararlı olacağını düşünüyoruz.

Neden Marmaris?

Marmaris; doğası, denizi, doğa ile özdeşleşen yürüyüş yolları, kanyon, mağara turizmi, kaya tırmanışı, bisiklet, at turları, orman kampları, av turizmi, köyleri ve yörük kültürü, köy düğünleri, arıcılık, balıkçılık ve tarihi antik çağ yerleşimleri ile yerli yabancı tüm yatırımcıların dikkatini üzerine çekmektedir.

Yeşil ile mavinin iç içe geçtiği güzel, şirin Marmaris her geçen yıl binlerce insana ev sahipliği yapmaktadır. Yerleşik 89.000 nüfus yaz seonunda 250.000 üzerindedir. Dünyanın, Türkiye’nin çeşitli yerlerinden koşan yerli, yabancı deniz, güneş aşığı onlarca turist gün doğumunu, gün batımını izlemek için Marmaris’i seçmektedir.

Turizmin yanı sıra okuma oranın yüksek olduğu Marmaris entelektüel sosyal yapısını da içinde barındırmaktadır. İnsanların mutlu, refah içerisinde yaşadığı bu güzel beldemiz her zaman misafirlerini ağırlamak için beklemektedir.

İster kiralık daire ister satılık daire olsun Marmaris’te yaşamak isteyen insanların karşısında geniş yelpazede tercih seçenekleri bulunmaktadır.

Marmaris Gayrimenkul Analizi

Emlak piyasasında tüm Türkiye’de olduğu gibi Marmaris’te de son zamanlarda hareketlenme yaşamaktadır. Piyasanın durgunluk yaşadığı mevsimler ve bölgeler haliyle mevcut, ancak; kış aylarında yaşam biraz farklı elbette.

Marmaris’in insanı içine çeken yaşam alanları sebebi ile Marmaris emlak piyasası durgunluk çok nadir yaşanmakta. Tabi kış aylarında az da olsa düşüş gösteren piyasa yaz aylarına doğru yeniden kendi trendini yakalamaktadır.

Marmaris kendi talebini kendisi yaratır konumda ve marka değeri oluşturma yolunda gelişmektedir.

Evler çok farklı, geniş bir skalada alıcılarını beklemektedir. Marmaris Gayrimenkul sektörü geniş fiyat aralığında, farklı ihtiyaçlara cevap verebilecek şekilde sunumlarla kendisini göstermektedir.

Emlaklar; bahçeli, denize yakın, müstakil, apartman dairesi olmasının yanı sıra oda sayısı, metraj, bina yaşı, bina güvenliği, yalıtımı gibi teknik özellikler bağlamında da alıcısının karşısına çıkmaktadır.

Tercih edilen konut seçenekleri farklı olduğu gibi emlak fiyatları da geniş yelpazede karşımıza çıkmaktadır. Ortalama 130-150 m² büyüklüğünde 3+1 yeni evler 500.000 TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunulmaktadır.

İstenen evin özelliğine bağlı olarak fiyat 2.000.000 TL’ye kadar çıkmaktadır. İkinci el konutlarda ise 150.000-TL başlangıç seviyeleri 2016 yıl sonu fiyatları olarak dikkat çekmektedir. Ayrıca evlerin kiralanması da mümkün olmaktadır. Kiralık ev piyasası için buradan geniş bilgi alınabilir.

Kısaca Marmaris emlak piyasası kesinlikle göz ardı edilmemesi gereken öneme sahiptir.. Yatırım amaçlı olsun veya yerleşim amaçlı olsun Marmaris ülkemizin gözde şehirlerinden biri olarak ajandamızda yerini almalıdır.

DMCA.com Protection Status