Marmaris Emlak Sektörü

Gayrimenkul sektörü son dönemlerde oldukça canlı hareketli günler geçiriyor ve Muğla Marmaris Emlak fiyatları yükseliyor. Ev sahibi olmak isteyen insanların sayısındaki artış, emlak sektörünü son birkaç yılda çok ciddi şekilde canlandırdı. Gönenç Emlak Şirketi fiyatlarda düşmenin beklenmediğini öngörmektedir. Marmaris emlak fiyatlarının kronik yükseldiği söylenebilir.

Türkiye Gayrimenkul Sektörü

Yapılan araştırmalarda görüldüğü gibi gayrimenkul satışında İstanbul, rakiplerini ciddi şekilde geride bıraktı. Üstelik bu artış ile birlikte yalnızca ülkemizde değil aynı zamanda Avrupa’da da 6 sıra yükselerek 14. sıraya çıkmış oldu. İki yakaya uzanan, tarihi doğal güzellikleri ile yalnızca Türkiye’nin değil dünyanın da en önemli kentlerinden bir tanesi olan İstanbul’da ev sahibi olmak isteyenler çoğaldı. İnsanların sayısı artınca inşaat firmaları da bu beklentiyi karşılamak adına birbirinden farklı projeleri hazırlamaya başladı.

Geçmiş dönemlerde şehrin dış kısımlarında kalan ve bundan dolayı da çok fazla kişi tarafından tercih edilmeyen yerler ile alakalı devlet tarafından yapılan çalışmalar sonrasında ise artık şehrin dört bir yanı ile alakalı çok ciddi bir çalışma yürütülmekte. Bunun sonrasında da birçok farklı inşaat firması gayrimenkul satışını arttırmak adına farklı kampanyalar ile hazırladıkları gayrimenkulleri satışa sunuyor. Bu kadar hızlı yükselen İstanbul’un yükselişi ise bir süre daha devam edeceğe benziyor. Çünkü son dönemlerde yapılan en küçük incelemede dahi görülebileceği üzere şehirde yükselen binaların sayısındaki artış devam edecek görünüyor. Beklenen artış sonrasında hem firmalar hem de ev sahibi olmak isteyen kişiler kazançlı çıkacak.

Yerel Piyasa 

Mugla Marmaris Emlak piyasasında özellikle dövizdeki dalgalanmanın ardından fiyatlar çok hızlı yükselme kaydetti. Gayrimenkul sektörünün lokomatif kentinde yasanılan fiyat artışlarında parelel bağlantı kurulabilir. Türkiye yapısal emlak sorunundan kaynaklanan talebin genişlemesi devam edecek görünüyor. İki yılda 2 milyon adet üzerinde konut satılması gösterge sayılabilir. Marmaris satılık ev fiyatlarının, arsa parseli kıt olmasından, eski binaların yıkılarak yenilerinin yapılmasından dolayı, maliyetlerin yükselmesi fiyatlara doğrudan etki yapmaktadır. Ancak; yaşanılan süreçte talep trendi gelişmenin yönünü belirleyecek inancındayız. Fiyatlarda düşmenin beklenmediğini tekrar belirtelim.

Marmaris Emlak Haber

DMCA.com Protection Status

Resimleri büyütmek, slayt görünümünde izlemek amacıyla lütfen üzerine tıklayınız.