Kredi Notu Yükseltmek

Muğla Marmaris Gonenc Emlak Şirketi konut kredisi kullanacaklara kredi notu yükseltmek hakkında bilgileri açıkladı. Önümüzdeki yıllarda artan önem kazanacak olan konu yaşantımıza girdi. Peki ne yapmalı? İşte, yazımızda yanıt verirken konuyu irdelemeye çalışalım. 

Kredi notunuz nasıl yükseltilebilir?

Bankaların kredi değerlendirme ölçütlerinde  değerlendirilen notun ön plana çıkması, ayrıca KKB’nin findeks’i kurması sonucu  notunun önemliliği iyice anlaşılır oldu. Konut kredisinin yaygınlaşmasıyla Marmaris emlak piyasası kredi taleplerinde konuyla sık sık yüzleşti. 

Kredi notu düşük, yetersiz seviyede nitelenen durumdaki  kişiler de bankalar ile finansal çalışma yapamadıkları için,  notu nasıl yükseltilir konusunda araştırmalara yönelmişlerdir.  Yazımızda sizlere notunuzu yükseltebilmek için ne yapmanız gerektiğini anlatmak isteriz.

Aşağıda sizlere belirteceğimiz yöntemlerle  notunuzu  hızla düşmeden, kısacası ödemelerinizi  fazla geciktirmeden uygulamalısınız. Aksi taktirde ödeme düzeninizin iyi olmamasından ötürü bankalar taleplerinizi olumsuz sonuçlandırabilir.

Ödeme Güçlüğü mü Çekiyorsunuz?

 

Borçlarınızı hemen yapılandırın. Aksayan ödemeleriniz varsa öncelikle bunları düzeltmelisiniz. Ödemelerdeki aksamalar yüzünden kredi notunuz yükselmeyeceği gibi, düşecektir. Böylesi durumu yaşamanız halinde gelecekte hayal kırıklığı kapınızı çalabilir. Beğendiğiniz evi almak üzere yola çıktığınızda hayallerinizle vedalaşmak zorunda kalma riskini düşünmelisiniz. Yani basit birşey değil. Sonuçlarına katlanırsınız.

Kredilerinizin Takibe Düşmesi Durumunda İzlenecek Yollar Nelerdir?

 

Kredileriniz eğer idari takibe veya diğer adıyla kanuni takibe düşmüş ise, ilk olarak takip durumundaki borçlarınızı kapatınız. Açıkta bulunan takibinizi kapatmadığınız süre içerisinde kredi notunuz yükselmeyecek ve hiçbir finans işlemi yapamayacaksınız.

İzlenecek Olan Yollar Nelerdir?

 

Kredinizin takibi düşmüş olsa bile ve borcunuzu kapatsanız da, notunuz çok düşük olacağı için bankalar kapsamında hala risk alanında olursunuz. Bildiğiniz gibi para güvenli adrese yolculuk yapar. Yüksek risk ürkütür. Güven sorgulanır. Kimse kimseye kredibilitesi yeterli değilse parasını vermez, emanet etmez. Borcunu gününde ödemek itibar kazandırır.

Bilinenin aksine bankalarla tekrar düzenli çalışmanız başlamadan kredilendirme değeriniz yükselmeyecektir. Bankalarla tekrar aktif çalışmaya başlamanız gerekmektedir.

Bunun için izlenilecek yollar; düşük limitli bile olsa da tek kredi kartı edinin. Takibi düşmüş olan kredinizi kapattıktan sonra bir kredi kartı almaya çalışın. Önerimizi ihmal etmeyiniz.

Doğal olarak bankalar  talebinizi ret edebilirler. Ama maaş aldığınız bankaya öncelik verip kart talebinde bulunun. Talebiniz yine olumsuz sonuçlanırsa karttaki limitiniz kadar nakit parayı hesabınızda tutma şartı ile kredi kartı verebiliyor. İşte önerilen yolları izleyerek bir kredi kartı edinin.

Otomatik ödeme talimatları yardımı ile çalışma başlatın. Uygulamanın kredi notuna çok fazla etkisi olmasa bile banka hesapları otomatik ödeme talimatlarıyla tekrar bankalar ile çalışmanızı aktif duruma girebilir. Bankadaki güveninizi arttıracaktır. Böylece finansal ürünleri almanız daha kolay olacaktır.

Konut Kredisi

 

Artık üzerinde tartışma da yok, ayrıca sorgulanmıyor. Konut kredisi benimsendi. Günden güne yaygınlaşıyor. Firma olarak bize gelen taleplerde konut kredisi enstrümenı kullanmak isteyen müşterilerimizi öncelikle banka ile görüşmeleri, ön onay almalarını istiyoruz.

Onayın alınabilmesi amacıyla yapılan görüşmede, kart borcu yanı sıra çek, senet kullanımı, karşılıksız çekler, protesto edilmiş senetler var mı? on-line bakılır. Değerlendirme çıkan tabloya göre gerçekleşir. Sorun olmayan müşterilere bütçelerine uygun emlak bulmak işimiz. Danışmak kazandırır.

DMCA.com Protection Status