Satilik Arsa Fiyatlari

2013 Yılı Ekim Aralık Gonenc Emlak Raporu

Parseller bitti mi?

Merkezde emlak sektörü satilik arsa fiyatlari oldukça yüksekdir. Çünkü;nerede ise kalmadı denilebilir. Artık eski binaların yıkılarak yerine yenilerinin yapılmasının sık sık görüldüğü dönüşüm süreci yaşanmaktadır.Dönüşüm en çok sahil bandında görülmektedir. Yavuz Otel, Sini Otel gibi itibarlı oteller yıkılarak yerine konut kullanımında apartmanlar yapıldı.

Tatil evi özelliği de gösteren yaz kış yaşanır konutlar, değerli lokasyonda olanları daha inşaat aşamasında 450-750.000-TL fiyatlarla alıcı buluyor. özellikle imar öncesi yapılmış, tek katlı eski evler altın gibi değerli. 4-8.000.000-Tl satılık fiyat etiketleri emlak sektörü vitrinlerinde yer almaktadır.

Villalar Beldesi

Devlet hastahanesi ile Molakent sitesi arası Manolya Caddesi'nden orman kenarına kadar uzanan, Bağlıiçi mevkii Villalar Beldesi olarak anılmaktadır.

Taks 15% ve Kaks 30% ,iki kat izinli, sadece 2000m2 üzeri parsellere turistik tesis müsadesi verilen konut alanı, Marmaris Belediyesi'nin hazırladığı uygulama imar planıdır. 18nci madde uygulaması yapıldıktan sonra imara açılmıştır.

Tüm parsellere logar bağlantılı alt yapı tesisatı tamamlandıktan sonra inşaat ruhsatları verildiğinden, geniş yolları, park,rekreasyon alanları ile önemli çalışma yapılmıştır.

Artık merkeze yakın bulunabilecek tek satilik arsa yeri Bağlıiçi Mevkiidir. Satilik arsa fiyatlari parsellerde 1m2 satış fiyatı 500-1000-TL aralığında değişmektedir.

Yeni Mahalleler

Belediyeler, nüfusu 500 kişiyi aşan köyler hepsi mahalle oldu. Yeni değil, ama statüleri yeni. Prim yapma özelliği taşıyan satılık arsalar artık Selimiye, Orhaniye, Turgut, Hisarönü, Söğüt Mahallelerinde bulunması mümkündür.

1/25.000 Ölçekli Datça Bozburun Revizyon Planı gelişmeleri fiyat dalgalanması yaratmış olsa da olanaklar hala mevcut. satilik arsa fiyatlari mevki, metraj, lokasyon, imar konumu gibi parametrelere göre belirlenmektedir.

Satışa sunulan arsa ilanları resim, çap krokileri ile satılıklar sayfalarımızda yer almaktadır. Gonenc Emlak şirketimiz 20 yıl üzerinde süreden beri gayrimenkul sektöründe profesyonel danışmanlık hizmeti vermektedir.

Marmaris'e bağlı mahallelerde ise, özellikle Selimiye Emlak sitemiz çok farklı seviyelerde fiyatlarla muhtelif arsa parsellerini portföyünden izleyebilirsiniz. Satilik arsa fiyatlari için sorularınızı lütfen iletiniz.

Marmarisbox Emlak bülteni

Şirketimizin düzenli sektör hakkında analizler, haber, yorumları yayınlamaktadır. Marmaris ilanları ile daire yazlik konut gayrimenkul bilgileri ve tarafından Marmariste satışa çıkarılan otel ilanları veriliyor.Periyodik olarak her üç ay emlak piyasasının durumunu yansıtan resim özelliğinde değerlendirmelerimizi yansıtıyoruz.

Kaynak niteliğindeki, kısa, net, öz açıklamalar tüm izleyicilerimizin merak ettiği gelişmelere göre ve üyelerimizin gündema alınmasını istediği konulardan seçilerek hazırlanmaktadır.

Bu nedenle, gündeme alınması istediğiniz konu, tartışma, gelişmeler hakkında düşünce, soru, istek, taleplerinizi iletmeniz bizleri mutlu edecektir.