Satılık Ada Koy Gayrimenkul Marmarisbox

2010 Yılı Temmuz Eylül Gonenc Emlak Raporu

Satılık Ada Koy otel ve villa talepleri yoğunlaştı mı?

Yunanistan da ekonomik krize çare olarak adaların satışa çıkarılması önerisi gayrimenkul sektöründe yankılandı. Türkiye de satılık olarak sunulmuş olan adalar hemen ön plana çıktı.

Portföyümüzde bulunan, Karaca Ada,Çiftlik Adası ,Gelibolu adası özellikle PARA dergisinde villa fiyatına satılık koylar, satılık adalar haberlerinden sonra hızla yayılarak haber niteliği kazandı. Şirketimizin, bu satırların yazarının adının yer aldığı yayın bizi de şaşırtan röpörtaj taleplerini oluşturdu.

Sabah, Haber Turk, Milliyet, Yeniasır, Posta, Hürriyet gazetelerinde satılık ada, koy, otel haberleri peşpeşe çıkmaya başladı. ATV yurtdışı yayın, Alman Televizyonu ve son olarak Yunan Televizyon Kanalı bu haber niteliği kazanan gayrimenkulleri konu ettiler. Peki durum nedir?

Adalar ile prestij amacına yönelik zengin aileler ilgilenmektedir. Koylar ise, yatırımcıların ilgilerini gösterdiği gayrimenkuller olarak gözükmektedir. Nitekim; marina, çekek yeri konusunda yerli, yabancı ilgi bulunmaktadır.

Talep haline ciddi olarak dönüşmüş olan bu ilgi, imar, ruhsat konusundaki sıkıntılar nedeniyle satış aşamasına gelmekte engelleyici etki yapmaktadır. Birinci derece sit, milli park, dogal koruma, arkeolojik sit alanı v.b. özellikleri nedeniyle bu gayrimenkuller kısa, orta vade ekonomik getiriden yoksun olduğundan satışı son derece güç olmaktadır.

Buna karşın; benzer emsalde gayrimenkullerin de arzının yetersiz olması nedeniyle fiyatları ucuz değildir. Bu emlaklarda rayiç değeri belirlemek zordur.. Her birisi benzersiz özelliklere sahip olup, farklı düzeylerde fiyat seviyelerini taşıması mümkündür.

Ancak; alıcı satıcı uygun bir zeminde uzlaştığı fiyat reel olacaktır. Bu gayrimenkullerin satışı krizle çok ilgili değildir. Efektif desteği olan isteklerin talep haline gelmesi uygun gayrimenkulle ulaştığında satış süreci sonuca ulaşır.

Marmaris Emlak Bulteni

Şirketimizin düzenli gayrimenkul sektörü hakkında analizler, haber, yorumları yayınlamaktadır. Güncel fiyatlarla sunulan gayrimenkul bilgileri duyurulmaktadır. Yazılan makaleler yazarlarımızın değerledirmeleridir.

Bildirilen emlakların fiyatları bilgileri gayrimenkul sahibine aitdir. Sitemizde, şirketimizin yayın organlarında, gayrimenkul ilanları, bilgileri, resimleri ücretsiz güncel düzenli yayınlanmaktadır.

Portföyümüzden Mugla Marmaris emlak ada koy gayrimenkul ilanları yenilenerek sunuluyor. Şirketimizin düzenli bilgilendirme yorum, analizleri Marmarisbox Bültenimizde yer almaktadır.

Mugla Marmaris emlak ada satılık koy ve marmarisbox gayrimenkul ilanları Marmariste satılık evler Gonenc Emlak portföyünden güncellenerek sunuluyor. Emlak Bulteni, üyelerimize, tavsiye edilen Marmaris Severler'e ulaştırılmaktadır. Marmarisbox 01/Şubat/ 2008 günü yayına başlamıştır. Emlak Bülteni Üye Olunuz Üyelik Ücretsizdir.