Marmaris Satılık Daire Kiralık Ev

2010 Yılı Temmuz Eylül Gonenc Emlak Raporu

Yabancılara emlak satışında, Marmaris ilgisi sürüyor mu?

Bize göre ilgi her zaman olacaktır. Çevresi ormanlarla çevrili,mavi bayraklı plajları ve hızlı gelişmenin tüm sorunlarına karşın Marmaris yerli, yabancılar için hayal edilir özelliğini korumaktadır.

Beldemiz; seçenekleri ile beklentilere geniş sunum yapabilme olanaklarına sahiptir. Bu nedenle fiyatlardan fazla etkilenmeden mülk alımlarında yabancılar ilgilerini sürdürmektedir.

Plaja, eğlence alanlarına yakın mevkiler orta yaş ile altındaki yabancıları, bahçeli konutlar için ise; orta yaş , üzeri yabancılar yoğun ilgi göstermektedir.Genellikle tercih edilen yeni inşaa edilmiş olan gayrimenkullerdir.

Marmaris'de kiralık konut fiyatları geriledi mi?

Konut fiyatlarında göreli bir gerileme görülmektedir. Ancak; fiyatların düştüğü anlamında algılama doğru değildir. Konut sahipleri, gününde veya hiç tahsil edilemeyen kira bedelleri nedeniyle muzdariptir.

Buna bir de kiralık ev kötü kullanımı eklenince kiracının profili sorgulanmaya, daha seçici olmak, nedeni ortaya çıkmaktadır. Örneğin, kiralık ev aylık 600- TL fiyatla kiraya verileceğine, maaşı olan subay,öğretmen, bankacı gibi ailelere 500-550-TL 'den veririm daha iyi düşüncesi hakimdir. Esnafın işi allaha kaldığı için kirasını kazanırsa öder, kazanamaz ise ödeyemez denilmektedir.

Kira bedelinin tahsili amaçlı fiyat gerilemesi mevcutdur.Yoksa; 2+1 kiralık daire 300-TL veya 3+1 kiralık daire 400-TL olarak rayic oluşmamıştır. Zaten aylık 800-TL ve üzeri olan kiralarda göreli bile olsa gerilemeden söz edemeyiz.

Kira bedeli seviyesi aşağıya indikce ev sahibi için risk yukarı çıkar. Ters orantı kanunu. Kira öder gibi konut kredisi kullanarak ev satın al, ne zaman realize olur kredi faiz oranları aylık ödeme kira bedeline eşitlendiği zaman. Peki bu ne zaman gerçekleşir? Hep birlikte bekleyip,göreceğiz.

Marmaris Emlak Bulteni

Şirketimizin düzenli gayrimenkul sektörü hakkında analizler, haber, yorumları yayınlamaktadır. Güncel fiyatlarla sunulan gayrimenkul bilgileri duyurulmaktadır. Yazılan makaleler yazarlarımızın değerledirmeleridir.

Satılık ve kiralık olarak bildirilen emlakların fiyatları bilgileri gayrimenkul sahibine aitdir. Sitemizde, şirketimizin yayın organlarında, gayrimenkul ilanları, bilgileri, resimleri ücretsiz güncel düzenli yayınlanmaktadır.

Portföyümüzden Mugla Marmaris satılık daire kiralık ev konut tipi gayrimenkul ilanları sunuluyor.Şirketimizin düzenli bilgilendirme yorum, analizleri Marmarisbox Bültenimizde yer almaktadır.

Mugla Marmaris satılık daire ve kiralık ev yalık konut tipi gayrimenkul ilanları Marmarisbox bulteni ile Gonenc Emlak portföy bilgileri sunuluyor. Emlak Bulteni, siz üyelerimize, üyelerimizin tavsiye ettiği Marmaris Severler'e ulaştırılmaktadır.Yazılarımız yorum, eleştirilerinize açıktır. İstekleriniz doğrultusunda konuları gündeme taşıma imkanı vardır.