Marmaris Kiralik Daireler Evler

2009 Yılı Ocak Mart Gonenc Emlak Raporu

Marmaris 'de kiralık evler ucuzladı mı?

2009 yılı başlarında yanlış bir şekilde yansıtılan fiyatların düştüğü kanısı giderek yaygınlaşıyor. Televizyon haber ve programları yanısıra yazılı basın emlak fiyatlarının gerilediğini sık sık dile getiriyor.

Peki kiralık ev aramak için emlak piyasasında sunulanlar neden farkı. Hemen sorulan soru, neden fiyatlar yüksek ? oluyor. Öyle ya hani emlak alan satan yoktu! Piyasa durgun, hatta yaprak bile oynamıyordu. İşte bu anda, kiralık ev arayanlar gerçekle karşılaşıyorlar.

Fiyatların düştüğü doğru mu?

Hayır. Malesef fiyatlar düşmedi. Acaba biz mi yanlış biliyoruz. Örneğin denize 100 metre mesafede 3+1 daire fiyatı 650-750 TL değil de, 300-400 TL oldu.Herhalde bizim haberimiz yok. Belki de; 2+1 daire fiyatı 500-600 TL yerine 250-350 TL mi oldu? Hayır, özel bahçesi olan 200 m2 ikiz villa fiyatı 700-1000 TL 'den 500-600 TL olarak mı geriledi. Böyle birşey yok.

İyi mevkide bulunan, temiz bir konut kiralamada fiyat seviyeleri kırılmış değil. Daha da ötesi, artık ev sahipleri giderek seçici oluyorlar. Yani ev arayanın evi beğenmesi yetmiyor.

Ev sahibinin de kiracıyı yeterli görmesi gerekiyor artık.Maaşı olanlar, subay astsubaylar, bankacılar,kamu görevlileri Marmaris de en gözde kiracı profilini oluşturuyor.

Uygun fiyatlı kiralık evler nerede bulabiliriz?

Beldemizde en ekonomik fiyatlı evler Beldibi ,Çamiavlu ve Sarıana mevkiinde bulunmaktadır. Sarıana 'da merkeze ve işyerlerine çok yakın olması nedeniyle kiralık ev sirkülasyonu hızlıdır. Boşalan eve talip kısa sürede bulunmaktadır. Diğer bölgeler differasiyel rant nedeniyle farklılık göstermektedir.

Kiralık konut piyasasında sonuç olarak değişen nedir?

Öncelikle eskiden varolan 6 aylık kira peşin, üçer aylık ödeme planı ve 1000 USD depozit talepleri artık azaldı. Kiracı profili ev sahibi için uygun ise bir aylık kira ve aylık kira tutarı kadar depozit ile kiralama yaygınlaştı.

Kiracı profili ev sahibinin beklentisini karşılıyor ise ise, 600 TL kirada tenzilat ile 550 TL hatta 500 TL ile düzgün ödeme cazibesi nedeniyle kiralamalar yapılmaktadır. Kira fiyatları geriledi söyleminin sadece bu yönüne itirazımız olmaz. Ne diyelim ahrette iman dünyada mekan dileriz herkes ev sahibi olur.

Marmaris Emlak Bulteni

Şirketimizin düzenli gayrimenkul sektörü analizleri, haber, yorumları yayınlamaktadır. Güncel olarak özel fiyatlarla sunulan gayrimenkul bilgileri duyurulmaktadır. Yazılan makaleler yazarlarımızın değerledirmeleridir. Satılık kiralık bildirilen emlakların fiyatları bilgileri gayrimenkul sahibine aitdir.

Sitemizde, şirketimizin yayın organlarında, gayrimenkul ilanları bilgileri, resimleri ücretsiz, güncel düzenli yayınlanmaktadır.Şirketimizin düzenli bilgilendirme yorumları, analizleri Marmarisbox Bültenimizde yer almaktadır.

Marmaris kiralik daireler ve Marmarisbox Gonenc Emlak ilanları ile yazlık konut fiyatları Beldibi Armutalan satılık evler. Marmarisbox Bülteni, siz üyelerimize, üyelerimizin tavsiye ettiği Marmaris Severler'e ulaştırılmaktadır.Yazılarımız yorumlarınıza açıktır. Marmaris Newsletter devamı olan Marmarisbox 01/Şubat/ 2008 günü yayına başlamıştır.